Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy mały słowniczek pojęć, który będzie pomocny podczas doboru materaca:

Pianka poliuretanowa

Produkt od lat z powodzeniem stosowany przez producentów materacy i mebli tapicerowanych. O jego jakości oraz zastosowaniu decyduje gęstość. Im większa gęstość pianki, tym większa jej trwałość. Przez zastosowanie różnych twardości istnieje możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Pianka moletowana

Specjalnie profilowana pianka poliuretanowa w kształcie stożków, które zwiększają wentylację i  powodują lepsze dopasowanie się do powierzchni ciała.

Pianka wysokoelastyczna

Gatunek pianki poliuretanowej o większej sprężystości oraz trwałości większej od tradycyjnych pianek.

Pianka termoelastyczna

Specjalny gatunek pianki poliuretanowej, który pod wpływem nacisku oraz temperatury dopasowuje się do kształtu ciała dając doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

Lateks

Niezwykle trwały materiał otrzymywany przez połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem. Wysoka elastyczność umożliwia mu idealne dopasowanie do kształtu ciała przy czym jest odporny na odkształcanie. Dodatkowo lateks ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zastosowany przez nas system perforacji lateksu zapewnia lepszą wentylację i higienę materaca.

Sizal

Twarde i bardzo wytrzymałe włókno otrzymywane z agawy sizalowej. Włókno to zapewnia dobrą wentylację materaca , dobrze odprowadza wilgoć oraz utwardza materac.

Włosie końskie

Naturalny produkt charakteryzujący się wysoką elastycznością, wysokim współczynnikiem izolacji oraz właściwościami odprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Posiada właściwości grzybobójcze.

Włókno kokosowe

Włókno naturalne o właściwościach antyalergicznych pochodzące ze skorupy orzecha kokosowego. Cechuje się wysoką elastycznością, pochłania wydzielany pot i wilgoć z otoczenia. Zapewnia dobrą wentylację oraz usztywnia materac, a kolejne warstwy zabezpiecza przed oddziaływaniem sprężyn.

Bonnell

Sprężyna tego typu wykonana jest z wysokogatunkowego drutu o średnicy 2,2mm. Wkład wykonany na bazie tych sprężyn charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Od wielu lat z powodzeniem są wykorzystywane przez producentów  materacy oraz mebli tapicerowanych.

Sprężyna kieszeniowa

Pojedyncza Sprężyna wykonana jest z wysokogatunkowego drutu 1,8 lub 2,0, umieszczona w oddzielnych kieszonkach wykonanych z tkaniny. Takie rozwiązanie daje możliwość niezależnej pracy każdej z nich. Połączenie sprężyn o różnej twardości w strefy umożliwia idealne dopasowanie się materaca do naturalnej krzywizny kręgosłupa.

Dostępne pokrowce:

Silverguard

Pokrowiec antyalergiczny wykonany z wysokiej jakości elastycznej dzianiny zawierającej jony srebra. Silverguard dzięki swoim właściwościom to najlepsza ochrona przed bakteriami. Pokrowiec doskonale zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Chess SilverGuard nawet po kilkukrotnym praniu zapewni trwałą świeżość i higienę. Siatka 3D dodatkowo poprawia wentylację wkładu materaca. Posiada 2 zamki rozdzielcze umożliwiające oddzielne pranie każdej z połówek pokrowca w temperaturze do 60°C.

Lyocell Prestige

Wysokiej jakości pokrowiec z dzianiny zawierającej włókna Lyocell, które produkowane są z celulozy drzewnej. Lyocell charakteryzuje się wysokim stopniem absorbcji oraz odparowywania wilgoci. Pokrowiec jest wyjątkowo miękki i przewiewny co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Możliwość prania w 60°C.

Viscopremium

Pokrowiec dla ceniących najwyższą jakość i komfort. ViscoPremium dzięki pikowaniu pianką termoelastyczną stanowi pierwszą warstwę komfortu Twojego materaca. Delikatna w dotyku dzianina z wszytą pianką dopasowującą się do kształtu ciała, szeroki pas wentylującej siatki 3D oraz dolna dzianina pokryta warstwą antypoślizgową stanowią ekskluzywne połączenie.

Pokrowiec Aloe-vera

Pokrowiec wykonany z dzianiny wysokiej jakości zawierającej wyciąg z Aloesu. Chroni i stymuluje skórę, oczyszcza i zabezpiecza przed szkodliwym wpływem środowiska, posiada właściwości przeciwzapalne, podtrzymuje właściwe dla skóry pH. Posiada zamek rozdzielczy umożliwiający jego ściąganie i oddzielne pranie połówek pokrowca w temperaturze do 40°C.

Pokrowiec Silver

Pokrowiec z wysokiej jakości dzianiny materacowej w skład której wchodzą nitki srebra. Nadają one pokrowcom właściwości grzybobójcze i ograniczają tym samym powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Ponadto zawartość przędzy metalizowanej włókien LUREX nadaje mu fantastyczny wygląd. Pikowany jest owatą antyalergiczną. Posiada zamek rozdzielczy , umożliwiający jego ściągnięcie i oddzielne pranie połówek pokrowca w temperaturze do 40°C. Dodatkową wentylację materaca zapewnia pas siatki wentylującej biegnącej po bokach.

Pokrowiec Tencel

Pokrowiec wykonany z wysokiej jakości dzianiny, w skład której wchodzi przędza TENCEL®. Włókno to w większości pozyskiwane z drewna bukowego, absorbuje i usuwa wilgoć w naturalny sposób zapewniając tym samym bardzo przyjemne warunki snu. Tego typu pokrowce szczególnie polecane są dla dzieci i młodzieży. Pikowany jest owatą antyalergiczną. Posiada zamek rozdzielczy umożliwiający jego ściąganie i oddzielne pranie połówek pokrowca w temperaturze do 40°C.

Pokrowiec Bambus

Pokrowiec wykonany z wysokiej jakości dzianiny z dodatkiem naturalnego włókna bambusowego. Ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Jest jedwabiście miękki i przyjemny w dotyku. Pikowany jest owatą antyalergiczną. Posiada zamek rozdzielczy umożliwiający jego ściąganie i oddzielne pranie połówek pokrowca w temperaturze do 40°C.

Pokrowiec Stop Alergia 

Pokrowiec antyalergiczny przeznaczony dla osób uczulonych na naturalne składniki. Dzianina o składzie 100% poliester nadaje pokrowcowi właściwości klimatyzujące. Pokrowiec pikowany jest owatą antyalergiczną. Boczne siatki 3D poprawiają wentylację materaca. Posiada zamek rozdzielczy umożliwiający jego ściąganie i oddzielnie pranie połówek pokrowca w temperaturze do 60 stopni C.  

Pokrowiec Jersey

Pokrowiec antyalergiczny przeznaczony dla osób uczulonych na naturalne składniki. Dzianina o składzie 100% poliester nadaje pokrowcowi właściwości klimatyzujące. Pokrowiec pikowany jest owatą antyalergiczną. Posiada zamek rozdzielczy umożliwiający jego ściąganie i oddzielnie pranie połówek pokrowca w temperaturze do 60oC.

 

 

Pokrowiec Żakardowy

Tkanina pikowana antyalergicznym włóknem klimatyzującym zaszyta z użyciem ozdobnej lamówki.


Dodano produkt do porównania